Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı önemli bir dönüm noktasıdır
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Toraman, “23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda milli iradenin hayat bulduğu, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı önemli bir dönüm noktasıdır.” Dedi
Vali Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi:
" Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla millet iradesinden aldığı güçle, Türkiye Büyük Millet Meclisini açmış ve ülkemizin modern dünya ile bütünleşme sürecinde kapsamlı reformlar hayata geçirilerek güçlü yarınların temeli atılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı gün, onlara verilen değerin en güzel tezahürü olmuştur.
Sevgili Çocuklar,
Sizler milletimizin büyük zorluklarla kurduğu bu güzel vatanın geleceği, milletimizin umudusunuz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin yarınları olan sizlerin, ülkemizi daha da güçlendirerek çok daha ileri aşamalara taşımak için sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getireceğinize inancımız tamdır.
Ne mutlu sizlere ki, ulusal bağımsızlığımızın sembolü olan ve dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, dünya çocukları ile el ele kutlayan bir ülkenin çocuklarısınız. Bundan dolayı mensup olduğunuz ülkeniz ve milletinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Siz yavrularımıza huzurlu ve müreffeh bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı, mücadele etmeyi sürdüreceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Millî iradenin tecelligâhı, İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluşunun 104. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi, TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
Benzer Haberler
Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı
Elazığ Belediyesi’nden Yks Tercih Döneminde Gençlere Destek
Elazığ'da Bugün Hava Nasıl Olacak
Elazığ Barosu’ndan Topla-Kısırlaştır-Aşıla-Yerinde Yaşat
Şehrin Geleceğine En Büyük Yatırım
TSD Elazığ Şube Başkanı Metin FIRAT 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramı mesajı
Elazığ Belediyesi, Harput’ta Açık Hava Sineması Nostaljisi Yaşatacak
Orman Bölge Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti devam ediyor